WoocommerceEklenti

Woocommerce İyzico Sanal POS Eklentisi Nasıl Kurulur?

Bu yazımda sizlere Woocommerce web sitenizde İyzico aracılığıyla online ödeme için gerekli eklentinin kurulumu hakkında bilgi vereceğim. Öncelikle bu eklentinin kurulabilmesi için İyzico başvurusu yapmanız ve sitenizin onaylanmış olması gerekmektedir. Hazırsanız başlayalım;

Eklenti İndirme Bağlantısı: iyzico WooCommerce

1 – WordPress admin panelinize giriş yapın.
2 – Eklentiler > Yeni Ekle sayfasına girin.
3 – Arama kutucuğuna “iyzico WooCommerce” yazın.
4 – Çıkan eklentiyi kurun ve etkinleştirin.

FTP üzerinden eklenti yükleme

1 – FTP Bilgileriniz ile Filezilla yada farklı bir FTP Client programı ile giriş yapın.
2 – WordPress dosyalarınızın bulunduğu dizine girin.
3 – wp-content/plugins klasörüne girin.
4 – Eklenti klasörünü bu dizine yükleyin.
5 – WordPress admin panelinize giriş yapın.
6 – Eklentiler > Yüklü Eklentiler sayfasına girin.
7 – Eklentinin altında bulunan Etkinleştirin bağlantısına tıklayın.

Eklentiyi kurduktan ve aktifleştirdikten sonra;

Api Türü: iyzico’da Sandbox/Test ve Live olmak üzere iki api vardır. Test hesabı kullanıyorsanız Sandbox/Test seçmeli, iyzico’da onaylanmış bir başvurunuz var ise Live api türü seçmelisiniz.

Api ve Güvenlik Anahtarı: iyzico merchant panelinizin Ayarlar->Firma Ayarları kısmından api ve güvenlik anahtarlarınıza erişebilirsiniz. Merchant paneldeki api ve güvenlik anahtarlarınızı kopyalayıp, bu kısımlara yapıştırmalısınız.

Webhook URL Ayarı: iyzico webhooks yapısının kullanılması ile, müşterilerinizin ödeme sonrasında yaşayabileceği internet, tarayıcı kaynaklı problemlerde siparişlerin woocommerce panel tarafına doğru bir şekilde iletilmesini sağlayabilirsiniz. Ekrandaki webhook URL adresinizi kopyalayıp iyzico Merchant panelde, Ayarlar->Firma Ayarları sayfasındaki İşyeri Bildirimleri kısmındaki URL alanına yapıştırmalısınız. Üstteki “Ödeme bildirimlerini gönder” kısmını aktif edip, KAYDET butonuna basınız.

Ödeme Seçeneği Metni: Bu mesaj ödeme seçenekleri kısmında kullanıcıya gösterecektir. Bu alanı değiştirmenize gerek yoktur.

Ödeme Seçeneği Açıklaması: Bu mesaj ödeme seçenekleri kısmında kullanıcıya gösterecektir. Bu alanı değiştirmenize gerek yoktur.

Ödeme Formu Görünümü: Responsive veya Popup olmak üzere 2 seçenek vardır.

Sipariş Durumu: Ödeme sonrasında sipariş durumunu belirten alandır. Varsayılan olarak kalması tavsiye edilir.

Buyer Protection – Logo: iyzico ile Öde logosu ile, müşterilerinize 7/24 Canlı Destek, %100 Sorunsuz Alışveriş, Tek Tıkla Ödeme Kolaylığı vurgularını yapabilir, sitenizin ödeme yöntemi olarak iyzico kullandığını belirtip, müşterinizin güvenle alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz. Alt sol, Alt sağ ve Gizle olarak 3 seçenek vardır. Temanıza göre Alt Sol veya Alt Sağda gösterebilirsiniz.

Affiliate Network: iyzico ile işbirliği yapıyorsanız bu alanı doldurabilirsiniz.

Eklenti Durumu: iyzico ile öde, ödeme yönteminin aktif ve pasifliği ayarlanabilir. Aktif olarak işaretleyebilirsiniz.

Tüm bu alanları ayarladıktan sonra Değişiklikleri Kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydedin. Kolay ve hızlı bir şekilde iyzico Woocommerce Ödeme eklentisini aktifleştirdiniz.

İşlem bu kadar…

Umut Yıldız

umutyildiz.com.tr üzerinden sunucu hata ve çözümleri,eklenti ve panel kurulumları, WordPress hata ve çözümleri gibi web dünyasından içerikler paylaşmaktayım. Bildiklerimle yetinmeyip, her zaman kendimi geliştirmekten, yeni bilgiler edinmekten ve bildikleri paylaşmaktan hoşlanırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu