WordPress Yorumlardan Websitesi Url Kaldırma

32 0

WordPress kullanıcılarını oldukça ilgilendiren bir durumla karşınızdayız, bildiğiniz üzere web site kullanıcıların büyük çoğunluğu wordpress altyapısı kullanmaktadır. WordPress yorum bölümündeki website url’si kullanıcılar için önemli bir sorundur. Ancak wordress yorum bölümündeki url çok kolay bir şekilde kaldırılabilir. Bu yazıda WordPress Yorum Yap bölümünde yer alan url’yi çok kolay bir kod ile kaldırabilirsiniz.

Günümüzde milyonlarca website sahibi, wordpress altyapısını kullanıyor, söz konusu site sahipleri, wordpress kullanım artışı nedeniyle spam içeriğindeki botlardan büyüölçüde zarar görüyorlar. Bot veya zararlı yazılımlar WordPress altyapısındaki sitelere sürekli olarak yorum yapıyor ve website adresleri ile backlink almaya çalışıyorlar. Bu da bir süre sonra sitenin sıralamasını düşürebilecek kadar büyük zarar vermeye başlıyor. Peki, yorumlar bölümündeki website kaldırma işlemi nasıl yapılıyor?

Dışarıya link vermemek için aşağıda bulunan kodu sitenize eklemeniz durumunda, yapılan yorumlarda website gözükmeyecektir.

Günümüzde milyonlarca website sahibi, wordpress altyapısını kullanıyor, söz konusu site sahipleri, wordpress kullanım artışı nedeniyle spam içeriğindeki botlardan büyük ölçüde zarar görüyorlar. Bot veya zararlı yazılımlar WordPress altyapısındaki sitelere sürekli olarak yorum yapıyor ve website adresleri ile backlink almaya çalışıyorlar. Bu da bir süre sonra sitenin sıralamasını düşürebilecek kadar büyük zarar vermeye başlıyor. Peki, yorumlar bölümündeki website kaldırma işlemi nasıl yapılıyor?

Dışarıya link vermemek için aşağıda bulunan kodu sitenize eklemeniz durumunda, yapılan yorumlarda website gözükmeyecektir.

function remove_comment_fields($fields) {
    unset($fields['url']);
    return $fields;
}
add_filter('comment_form_default_fields','remove_comment_fields');

Yukarıdaki kodu, function.php dosyasını da bularak en alt satıra ekleyebilir ve bu kodu ekledikten sonra, website yorumlarını engellemiş olacaksınız. Yani bundan sonra artık sitenize yorum atan botların website url’leri gözükmeyecek ve bu sayede herhangi bir şekilde sıralamanıza ve sitenizin geleceğine zarar vermemiş olacaksınız.

Umut Yıldız

Umut Yıldız

Web Designer, PHP Developer, Anadolu Üniversitesi Web Tasarım ve Kodlama Öğrencisi

Bir cevap yazın